OGNISKO - CIEKAWOSTKI

   W tym poście przedstawię ci parę ciekawostek, które przydadzą ci się jak masz w planach rozpalanie ogniska. Ogień jest podstawą survivalu, gdy znajdziemy się w trudnej sytuacji on zwiększy nasze szanse na przeżycie. Oczywiście sztuka przetrwania nauczy nas tych umiejętności. Na samym wstępie zdradzę, Ci, że jak bierzesz się za rozpalanie ogniska bardzo ważne jest miejsce na ognisko oraz drewno na ognisko.
rozpalanie ogniska może uratować życie

1. Gdy pogoda nie sprzyja przydało by się coś łatwopalnego. Żywica jest łatwo dostępna tam, gdzie jest drewno. Jest ona też skuteczna i ekologiczna. ;)


2. Można wykopać dołek i obłożyć go kamieniami. 
Wtedy na pewno ułatwi ci to rozpalanie, ponieważ 
wiatr nie będzie nam   już przeszkadzał. 
Kamienie są po,  to by ogień się nie rozprzestrzeniał.
Pamiętajcie bezpieczeństwo przede wszystkim!


rozpalanie ogniska jest istotnerozpalanie ogniska jest podstawą3. Bardzo ważna jest rozpałka. Dobrze rozpala się korą brzozy. Należy pamiętać, że rozpala się zewnętrzną częścią kory. Zdrapujemy tą delikatną powłoczkę i możemy zaczynać. :)                                                          


Przydatną rozpałką jest też pałka
 wodna. Przy tej rozpałce trzeba się liczyć z tym, że musimy ją suszyć przez kilka dni. Jeśli potrzebujesz rozpałki na już, możesz też zeskrobać ten meszek znajdujący się na górze rośliny. 
  


4.  Warto na samym początku rozpalania ogniska wyłożyć korę brzozy. Ułatwi ci, to zadanie. W tym przypadku nie trzeba zdrapywać tej powłoczki. Nie należy rozpalać na gołej ziemi, to bardzo utrudnia nam sprawę.5.  Gdy jest odwilż lub padał deszcz wszystko jest mokre i ciężko znaleźć kawałek suchego chrustu. Wtedy należy ciąć nadłamane drzewa niedotykające podłoża. Nie mówimy o ogromnych drzewach tylko o tych mniejszych, które pod pływem siły można połamać.

   
   Mam nadzieje, że moje porady będą pomocne dla ciebie i rozpalanie ogniska będzie Ci już znane. ;)

Pozdr. Michał

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz