SURVIVAL - SZTUKA PRZETRWANIA

sztuka przetrwania to niebezpieczna pasja
          Survival Znany jest jako sztuka przetrwania. Miano te nie powstało bez przyczyny. Ta sztuka ma na celu pomóc ci w trudnych sytuacjach.
Jednym słowem Survival pokazuje ci jak przetrwać.
Niektórzy mówią, że każdy ma w sobie Survival. Myślę, że chodzi o to iż każdy człowiek w sytuacji ekstremalnej będzie walczył o życie. W sztuce przetrwania jest wiele narzędzi, które mogą nam uratować życie w ciężkiej sytuacji np. Power Bank (przenośna ładowarka), czy nóż. 


Jedną z podstawowych umiejętności survivalowych jest rozpalanie ognia. Jeśli mamy na celu rozpalić dobra ognisko bardzo jest abyśmy zadbali o miejsce na ognisko i drewno na ognisko.Myślę, że jakieś wyposażenie czy zwykły nóż będzie po prostu niezbędne, ale uczęszczając na wycieczki do lasu, czy po prostu w teren zbierzemy doświadczenie, które także może nam się kiedyś przydać. 
          Istnieją trzy rodzaje Survivalu:
  • Militarny-podobnie jak w wojsku celem tego rodzaju jest nabycie umiejętności i utrwalenia jej do wykonania danego zadania
  • Zielony-ten rodzaj ma na celu przygotowania ciebie do poradzenia sobie w ekstremalnych warunkach z dala od cywilizacji
  • Miejski-ten Survival ma nauczyć cie samo-wystarczalności w dzisiejszych czasach, przykładem takiego survivalu są znane porady internetowy i patenty zwane LifeHack'ami


   Jednym ze słów o podobnym znaczeniu jest słowo Survivor. Oznacza ono wyraz „niedobitek”.

Jak mogłeś zauważyć ta strona została stworzona także z myślą o przetrwaniu, czyli Survivalu. Coraz większa liczba osób interesuje się tą sztuką przetrwania. Niektórzy, po prostu zgłębiają swoją wiedzę na ten temat i okazjonalnie ją wykorzystują, a inni robią ekstremalne wypady i wycieczki.

   Ja osobiście należę do tej pierwszej grupy, ale kiedyś możliwe, że wyruszę na taką przygodę, którą życzę każdemu poszukiwaczowi wrażeń. ;)

Pozdr. Michał

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz