NÓŻ - PODSTAWOWE NARZĘDZIE SURVIVALU

nóż to narzędzie survivalowe   Nóż jest podstawowym narzędziem survivalowym. Sztuka przetrwania często jest kojarzona także z nożami. Powinieneś go brać, gdy idziesz na wycieczkę do lasu, w góry, czy po prostu w teren. Ocalił już nie jednego w trudnej sytuacji i przydał się nie jednokrotnie. Są dwa popularne typy ostrzy u noży. Ostrze zwykłe i przeciętne oraz ostrze typu Combo. Ostrze typu Combo to inaczej ostrze ząbkowane. Bardzo dobrze nadaje się do rwania i cięcia lin oraz robi bardzo ciężko gojące się rany.Zwykłe ostrze jest bardziej precyzyjne i popularne. Istnieje wiele typów nuży do wyznaczonych zajęć. Każdy powinien wybrać coś dla siebie. Najbardziej znane są następujące typy noży:
  • Nóż z głownią stałą
nóż to podstawowe narzędzie
Nóż ten jest profilowane do trudniejszych zadań np. prac w drewnie. Jest on zwykle duży i zrobione są z myślą o survivalu zielonym i survivalu militarnym. Ekstremalna sztuka przetrwania jest mu dobrze znana. Jest też wytrzymały i dosyć odporny na czynności ekstremalne. Jest także bardzo popularny i ogólnie dobrze dostępne. Istnieją dosyć tanie modele jak i repliki z filmów, książek i gier z wysoką ceną.
Nóż z głownią składaną
W tym typie jest dość duży wybór. Do tej grupy należą nuże min.
nóż jest bardzo przydatny•Balisong – jest to inaczej nóż motylkowy. Nie jest on przeznaczony do survivalowych zadań, lecz posiada inne zalety. Nóż ten służy do wykonywania wielu ciekawych trików, zajmuje także mało miejsca ponieważ można go złożyć. Cena nuży jest bardzo rozległa, ale myślę, że do 50 zł też da się coś kupić.
nóż składany
•Pół automatyczny – mało dostępny na rynku i niezbyt popularny. Nóż ten posiada mechanizm wspomagający przy otwieraniu. Poza tym nie wyróżnia się on niczym specjalnym. Nie jest specjalnie drogi. O tym nuży krąży dość zła plotka, która mówi, że otworzył się jakiejś osobie w kieszeni, gdy wstawała i wtedy człowiek ten się wykrwawił. Warto wspomnieć, że wtedy nóż nie był zablokowany i osoba ta miała ogromnego pecha.
Składany typu Folder – jest on najpopularniejszym z wszystkich noży. Każdy za pewne trzymał go w ręku. Nie jest on drogi oraz jest poręczny i niezbyt duży.
Inne
nóż to podstawa przetrwania•Karambit – ta broń służy do krwawej walki i wykonywania różnych sztuczek. Nóż ten pochodzi z Indonezji, jest on bardzo drogi i dość mały. Występuje z głownią stałą i ruchomą. Jest on znany z wielu gier i najczęściej zakupić go można za granicą. Ma on zakrzywione ostrze wyprofilowaną rączkę i na końcu rączki okrąg na palca.
•Automatyczny – ten nóż jest bardzo popularny i bardzo tani. Na rynku jest ogromna liczba podróbek, które można dostać wszędzie. Ten typ często produkowany jest w komplecie z małą latarką. Aby go otworzyć trzeba nacisnąć na przycisk po czym ostrze wyskoczy samo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz